• donmezreklamizmir

Dijital Baskı Merkezi

Her kes tarafından bilindiği üzere teknolojinin gelişmesi ile çeşitli makine ve özel boyalar ile çeşitli materyallere dijital ortamda hazırlanmış grafik tasarımların basılma işine Dijital Baskı denir.


Matbaa baskılarından, fotoğraf baskılarına tabela ve reklam baskılarından fotokopi makinelerine kadar her alan artık dijitalleştiğinden tüm çıktılar dijital baskı makineleri ile sağlanır.


Bizim firmamız Dönmez Reklam Dış Mekan Dijital Baskı üzerinde çalışmalar yapmakta ve yıllar içerisinde bu konu ile ilgili yatırımlar yapmaktadır.


Dış Mekan Dijital Baskı Nedir ?


Adından da anlaşılacağı gibi, Doğal hava şartlarında yani -10,+50 derece sıcaklıklar arasında yağmur, kar, fırtına gibi doğa olaylarına dayanıklı malzemelere ve özel boyalar, teknikler ile baskı yapılan yöntemdir. Özellikle reklamcılık alanında kullanılır. Tabela, cam ve vitrin giydirmeleri, araç kaplama gibi dış mekanda dayanıklılık isteyen alanlarda kullanılır.


Elbette dış mekan için kullanışlı bir sistem olsa da, Bir ömrü vardır. Kullanılan malzeme makine ve boyalar ömrünü uzatıyor olsa da en fazla üç yıl garanti verilebilir. Kullanılan alan deniz kenarı gibi nemli bir ortam ise yada sürekli güneş gören bir açıda ise ömrü kısalacaktır.


Dijital Baskı Fiyatları


Dijital Baskı yapılırken fiyatını etkileyen çok fazla etken vardır. Ucuz olması kalitesiz olduğu anlamına gelmez. Ancak pahalı olması kaliteli olduğu anlamına da gelmez. Önemli olan sizi doğru anlayarak çözümler sunan, Daha eski ve tecrübeli gördüğünüz, Size güven veren ve referansları olumlu olan firmaları tercih etmelisiniz. Günümüzde her şeyin internet ortamında görmeden konuşmadan genel olarak fiyata bakılarak temin edildiğini düşünürsek bu konu hakkında çok sorun yaşayabilirsiniz. Baskının kalitesini ve fiyatını etkileyen özelliklere başlıklar altında bakalım

  1. Kullanılan Dijital Baskı Makinesi: Zar kafa diye tabir edilen oldukça kalitesiz çözünürlükte baskı veren ve baskıların çok çabuk solduğu eski tip makinelerdir. Seiko kafa makineler zar kafalara göre daha iyi olsa da teknolojik açıdan oldukça geri kalmıştır. Günümüzde piyasada Epson kafalar ile çok kaliteli hatta fotoğraf kalitesinde baskı yapılsa da üretim tekniği iç mekandır. Dış mekanda ömrü kısadır. Yaygın olarak Konica, Gen5, Starfire Gibi kafaya sahip makineler dış mekan kullanım için idealdir. Sonuç olarak tüm baskılar dış mekana uygun gibi görünse de aslında kullanılan makinelerin türüne göre baskı kalitesi ve ömrü dolayısıyla fiyatı değişkenlik göstermektedir.

  2. Kullanılan boya: Birinci maddede saydığımız baskı kafalarının boyaları da farklıdır. Dış mekan Dijital Baskıda kullanılan boya markasını saymakla bitiremeyiz. Baskıların ömrü kullanılan makine kadar, kullanılan boya ile de ilgilidir. Asla boyanın kalitesini bakarak anlayamazsınız. Hatta biz boya kullanıcıları dahi anlayamayız. Basılan malzeme dış ortamda ne kadar solmadan kalıyorsa ona göre bir marka belirler ve fiyatına bakmadan yıllarca o marka ile çalışırız. Bu sebepten konuyu tecrübe etmiş kuruluş tarihi daha eski firmaları şeçmeniz uygun olacaktır. El bette eski kuruluş firmalar maliyetten kaçmak adına ucuz boyaları da kullana bilir. Önemli olan firmanın güvenilir olmasıdır. Yada bizim gibi sözleşmeli garanti verebilmeleridir.

İzmir Dijital Baskı Firmaları


İzmir bölgesinde çok fazla dijital baskı baskı firması vardır. Peki ama doğru tercih kimden yana olmalıdır? Firmamız dönmez reklam İzmir Dijital Baskı Merkezi firmaları arsında yıllardır faaliyet göstermektedir. Konica kafalı, 320 cm eninde sonsuz ölçüde baskı yapabilen makineler ile Noter tastikli solmazlık garantili boya kullanarak, Yılların getirdiği tecrübe sayesinde dış mekanda iç mekan dijital baskı kalitesi sunarak, sizi ve işinizi doğru analiz ederek size özel çözümler sunarak, İzmir'de En ucuz ve en hızlı dijital baskı hizmeti vermektedir. Bizimle çalıştığınızda sözleşmeli garantili işlere sahip olurken, profesyonel bir ekip ile çalışmanın rahatlığını yaşayacaksınız.

5 görüntüleme0 yorum